V današnjem svetu nenehnih sprememb se od vodij ne pričakuje le razvitih sposobnosti in veščin, temveč tudi obvladovanje situacij, ki zahtevajo njihov pogum. Kaj je pogum oz. kaj je vodstveni pogum? Kako se pogum odraža v delovanju vodje? Zakaj in kako biti pogumen v neugodnih/ neprijaznih situacijah? Kako ob tem spodbujati še sodelavce, da se v njihovi organizaciji razvija kultura poguma in zakaj je ta potrebna?
Programsko izhodišče predstavlja pogumno vodenje kot razvojno vodstveno veščino.
Uvod v program je jasna pojasnitev in opredelitev koncepta pogumnega vodenja. Tekom programa pridobijo udeleženci jasno razumevanje pravega pomena poguma in jim pomaga pri razumevanju, soočenju in premagovanju strahu, ki je ob tem logičen, vzporeden občutek in tabu večine vodij.
Pogum, kot večplastno veščino, obravnava Develor kot koncept osmero-kotnik pogumnega vodenja (Leadership Courage Octagon© ), ki vizualizira področja delovanja vodje, kjer je potreben njegov/ njen pogum.
Program prikaže in ponudi vodjem pogum tudi kot odlično praktično orodje samo – ocenjevanja, preverjanja, spodbude, razvoja. Koncept pomaga udeležencem bolje razumeti področja za akcijsko delovanje, kjer kot vodje pogum jasno izrazijo.
Organizacijska kultura poguma (Courage Culture© ) je stanje, kjer vsi zaposleni, ne glede na svoj položaj v organizaciji , izražajo pogumno obnašanje v smeri sprejemanja in obvladovanja sprememb, okolja, sodelavcev, osebnega in timskega razvoja, nudenja in dajanja medsebojne pomoči in podpore, prenosa znanj, če je to oz. tako potrebno.
Tekom izvajanja programa pridobijo udeleženci praktična orodja , ki jim pomagajo razviti in vzdrževati organizacijsko kulturo svojega delovnega okolja, ki temelji na pomembnih človeških in poslovnih vrednotah.
Teme
UncategorizedHibridno delo
Vpišite svoj e-naslov in prejeli boste E-knjigo z nasveti, kako obvladovati hibridni način dela.